ELU projekt: Õppevahendite loomine 3D printeri abil


  • Meie projekti eesmärgiks oli printida 3D printeriga Ipadi/tahvelarvuti/raamatu hoidjad koolidesse ning koostada juhend, mille abil saavad üldhariduskoolid hoidjat printida. Hoidjad leiavad koolides aastaringset kasutust. Alus raamatule/joonistusele/tahvelarvutile aitab kaasa õpilaste parema selja asendi saavutamisele (tihti ollakse küürus) ning eelduslikult jääb õpilastele lauale ka rohkem ruumi teiste vajalike kooliasjade jaoks. Projekti üldeesmärk on parandada õpilaste rühti istumisel.…

  • Georg-Henri Allas Kõige rohkem õppisin lähemalt 3D modelleerimist. 3D modelleerimise puhul tekkis alguses raskusi, et kuidas me tiimikaaslastega jagame modelleerimiste ülesanded üksteise vahel ära ning kuidas me seda protsessi kergemalt kokku sobitada saame. Lisaks omandasin teadmisi 3D printimisest, spetsiifiliselt kuidas modelleerida asju, et need oleks ka välja prinditavad. Arvan, et meie peamine eesmärk sai täidetud,…

  • Meediakajastust oleme realiseerinud erinevatel viisidel: tegime postituse TLÜ blogisse, mis on leitav siit: https://www.tlu.ee/dt/meediavarav/blogid/elu-projekt-oppevahendite-loomine-3d-printeri-abil tegime video projekti raames valmistatud õppevahendi tutvustamiseks (sealt nähtub, millega tegu on ning kuidas seda kokku panna), mis on leitav siit: https://www.youtube.com/watch?v=GgEFikZ1R10 avaldasime printimisfailid Thingiverse’is, mis on leitavad siit: https://www.thingiverse.com/thing:5385009 propageerisime ning testisime õppevahenit üldhariduskoolis. Jägnevalt lisame ka blogisse TLÜ blogis…

  • Uus kohtumine õppejõududega üle pika aja toimus jälle 20.04.2021. Kohtumine oli eesmärgiga näha, kui kaugele projektide teostusega jõutud on. Sellel kohtumisel saime kätte enda esimese 3D prinditud prototüübi, mille meie grupi noormehed (Kalev, Gregor ja Krister) olid valmis modelleerinud ning õppejõule osade kaupa printimisse saatnud. Esialgsel vaatlusel olime väga rahul. Õppejõudude käest saime ka head…

  • Aprillis oleme jõudnud teooriast praktikani. Oleme modelleerinud ning saatnud esimesed jupid ka printimisse. Peale mitmeid koosolekuid ja pikki arutelusid tundub, et asi hakkab liikuma. Mis me täpsemalt teinud oleme? Kalev saatis Tanelile (juhendaja) printimiseks poldi ja mutri. Printimise tulemusena oli võimalik testida keeret. Keere töötas hästi; Georg saatis Tanelile (juhendaja) printimiseks pealmise plaadi ääre. Plaadi…

  • 28.03.2022 osalesime tiimiga vahenädala tagasiside sessioonil. Meiega koos esitlesid oma projekte veel kaks tiimi ning tagasiside sessiooni viis läbi ELU projekti koordinaator Tiina Pajuste. Tagasiside oli väga kasulik. Teiste tiimide poolt tehtud märkused: teaduspõhisuse puudumine – näiteks tehti ettepanek, et võiks konsulteerida füsioterapeudidega. Kehaasend, miks vaja, miks hea; mudeli loomise protsessi põhipunktid ei olnud kajastatud…

  • Vahepealsel perioodil on peamiseks katsumuseks saanud tiimitöö ning selle parendamine. Kolisime oma suhtlemise Messengerist ümber Slacki. Slackis on meil võimalik paremini filtreerida olulist ebaolulisest. Messengeris läksid üldise jutu käigus kõik olulised failid, pildid, tekstid kaduma igapäevase jutu vahele. Lõime Slacki erinevad kaustad, et vajalik info kaduma ei läheks. Lisaks üldistele iganädalastele juhendajatega ja teiste projekti…

  • Meie varasemas postituses on näha, et meie tiimi esialgne idee oli 3D printida koolidele Päikesesüsteemi mudel. Peale pikka arutelu ja analüüsimist jõudsime järeldusele, et antud objekt ilmselt ei saaks väga suurt kasutamist (vaid paaril korral aastas) ning seetõttu ei tasuks päikesesüsteemi printimine ennast ära. Arutelu käigus kaalusime erinevaid väljundeid nagu näiteks koolikotihoidja ning raamatu/ipad-i hoidja.…

  • Tegevused Tähtaeg Vastutaja(d) Tiimi loomine + kontaktide vahetamine + blogi loomine + suhtlus platvormi loomine 23.02.2022 Kõik Printidava objekti idee väljamõtlemine 09.03.2022 Kõik Blogi ja tegevuskava koostamine 16.03.2022 Triin ja Lisette Koolidest idee kohta tagasiside küsimine  16.03.2022 Eva-Liisa ja Mona Ideede/alternatiivide otsimine internetist 16.03.2022 Kalev, Gregor ja Krister Vahenädala tagasiside ankeedi koostamine ja saatmine koordinaatorile…

  • Esialgse mudeli idee Päikesesüsteem Kes on sihtgrupp? 4. klasside õpilased Kuidas ta seda kasutab? Mida saab õpetada? Õpilased saavad uurida, kuidas päikesesüsteem toimib ja millised planeedid on päikesesüsteemis. Miks seda vaja on? Et aidata õpetada õpilastele päikesesüsteemi toimimist ja millest see koosneb, et õpilastel oleks päikesesüsteemi õppimisel ka visuaalne ettekujutus ja interaktiivsem meetod teadmiste omandamiseks.…

Design a site like this with WordPress.com
Get started